/home/regedarek

Jamendo

METISSE - JeunesseMETISSE – Jeunesse
Jamendo to nowy ciekawy serwis w którym „twórczość udostępniana jest na licencjach Creative Commons, które – mówiąc w skrócie – zezwalają na pobieranie, remiksowanie i dzielenie się utworami.” Czyli takie „open source” w branży fonograficznej. Ludzie ściągają piosenki a artyści rozpowszechniają w ten sposób swoją muzykę na całym świecie i zachęcają słuchaczy do przychodzenia na koncerty polska część jest narazie dość uboga(ja oczywiście od razu wskoczyłem na tag: reggae i nic nie znalazłem) ale za to pojawiła mi się część francuska i pare albumów przesłuchałem. Szczególnie wpadły mi w ucho dwa utwory wykonwacy METISSE(Okładka po lewej), te utwory to: What to do , See my people. Polecam. Posłuchajcie będzie mi miło jeżeli się wam spodobają.

Reklamy
Zwykły wpis

5 myśli w temacie “Jamendo

  1. gilu pisze:

    METISSE było pierwszym zespołem jakiego odsłuchałem na Jamendo. Muszę przyznać, że kawałek „what to do” naprawdę wymiata.

  2. PsychoMan pisze:

    Znalazłem ten album podczas moich regularnych przeszukiwań serwisu i powiem, że nie spodziewałem się tak dobrego albumu. Jestem nawet gotów powiedzieć, że „What to do” mogłoby być piosenką Boba Marleya i byłaby wielkim hitem.

  3. cynamon pisze:

    A mi najbardziej podoba się tytułowe Jeunesse. Ale reszta też świetna. Miłe dla ucha 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s